Як клеїти вінілові шпалери

Як клеїти вінілові шпалери

 

 

Отже, ви вирішили самостійно поклеїти вінілові шпалери. Деяка специфіка в цій справі є, але опанувати її новачкові цілком під силу.

Підготовка поверхні до клеєння вінілових шпалер

Стіни (або стеля) повинні бути прошпакльовані, ретельно зашкурені та проґрунтовані. Якщо ви проводите капітальний або євроремонт, то стіни і стелі будуть ще й вирівняні, що дуже сприятливо позначиться на результаті. А ось під час проведення косметичного ремонту вирівнювання поверхонь не проводять, шпалери клеять на те, що є. У цьому випадку будьте готові до того, що при певному освітленні або ракурсі огляду об’ємне тиснення вінілових шпалер може підкреслити деякі нерівності.
Зашкурювання прошпакльованої поверхні вкрай необхідне, ця процедура проводиться, щоб під поклеєними вініловими шпалерами не проступали подряпини та інші огріхи. Потрібно також відзначити, що зустрічаються досить примхливі вінілові шпалери – начебто щільні і важкі, але при клеєнні крізь них видно найменші нерівності, аж до піщинок.
Ґрунтовка допоможе захистити поверхню від шкідників, цвілі (у багатьох ґрунтовках є антисептик) і створить надійну основу для клею. А от якщо пропустити цей етап, то майже напевно чекайте у найближчому майбутньому відставання вінілових шпалер від стіни, клеєння буде неякісним.
Наступним кроком при клеєнні вінілових шпалер не забудьте відключити електрику в кімнаті , зняти кришки розеток та вимикачів (якщо вони є), позбутися протягів.

Необхідний інструмент для клеєння вінілових шпалер

Валик для клею, будівельний ніж, рулетка, олівець, губка (для видалення надлишків клею на швах), виска, шпалерний шпатель або гумовий валик (ціми інструментами видаляють зайве повітря; пам’ятайте, що виявляючи зайву старанність, можна пошкодити рельєфне тиснення на вінілових шпалерах, валик у цьому сенсі безпечніше).

Клеєння вінілових шпалер – вибираємо шпалери

Насамперед слід простежити, щоб на рулонах вибраних вами вінілових шпалер збігалися номери не тільки серії, а й партії, тому що шпалери з однієї колекції, але з різних партій відрізняються відтінком. У магазині цього можна не помітити, але, коли ви наклеїте поруч два відрізки з таких рулонів, вийде ефект смугастої стіни. До речі про смуги. Якщо дизайн вашого майбутнього інтер’єру дозволяє – придбайте вінілові шпалери у вертикальну смужку, шви на таких шпалерах будуть непомітні.
Вінілові шпалери бувають на паперовій та флізеліновій основі. У процесі клеєння вінілових шпалер це має значення, тому що шпалери на флізеліні клеять сухими на промазану клеєм стіну, а вінілові шпалери на паперовій основі попередньо просочують клеєм (уважно вивчіть інструкцію на рулоні – саме ваші шпалери можуть клеїтися по-іншому).
Вінілові шпалери для клеєння вибирайте не надто товсті, бажано рифлені: крізь тонкі шпалери можуть проглядати недосконалості стіни, товсті та важкі вінілові шпалери новачкові може бути складно клеїти, а середня товщина буде якраз; рельєфний малюнок виглядатиме цікавіше і допоможе приховати дрібні нерівності поверхні.
Якщо клеїти вінілові шпалери з підбором малюнка, витрати збільшаться десь на 30%, тому що, найчастіше, візерунок повторюється кожні 32 або 64 см. Уважно огляньте краї рулону вінілових шпалер без підбору малюнка, спробуйте стикувати два рулони і уявіть результат клеєння: якщо орнамент є щось на кшталт точок і дрібних клякс – тоді справді підбір малюнка не потрібен; якщо ляпки, виїмки і рисочки більші – повірте, малюнок підбирати доведеться, що б не стверджував виробник.

Клей для вінілових шпалер

Тут все просто, вид клею повинен відповідати виду шпалер. Зверніть увагу, що буває клей не тільки для клеєння вінілу або флізеліну, але і для клеєння важкого вінілу, структурного вінілу і т. ін. Тому уважно вивчайте упаковки та радьтеся з продавцями.

Шпалери потрібно нарізати на шматки із запасом по довжині 10 см. Якщо підлога, стелі та стіни не вирівняні – нарізайте по одній, максимум по три (для підбору малюнка) смуги, при цьому довжину кожного нового відрізу виміряйте заново: перепад висот у протилежних кутах кімнати може становити до 10 см, тому заздалегідь нарізані смуги можуть бути короткими.
За допомогою виску позначте вертикальну лінію на стіні (вінілові шпалери потрібно клеїти в напрямку від кута від вікна, починаючи від цієї вертикальної лінії).
Уважно прочитайте інструкцію на упаковці клею і розведіть його відповідно до вказівок.
Уважно прочитайте інструкцію до вінілових шпалер та дотримуйтесь її. Якщо виробник просить просочувати клеєм шпалери, простежте, щоб час просочення був однаковим для всіх смуг – це допоможе уникнути різного розтягування полотна при клеєнні вінілових шпалер. Наносьте клей рівномірно, краї не повинні бути сухими. Для просочення смугу складають основу до основи.
Клеїти вінілові шпалери новачкові однозначно потрібно вдвох. Перша людина на драбині прикладає до стіни верхній край смуги, другий підтримує полотно і дорівнює його прокресленій вертикальній лінії.
Притисніть шпалери до поверхні, зверху вниз та від центру до країв спеціальним гумовим валиком виганяйте повітря. Вінілові шпалери клеять стик у стик, якщо на швах виступив клей – видаліть його вологою губкою. Не потрібно терти занадто сильно, тому що шви можуть заблиснути. Надлишки шпалер під стелею та над підлогою відрізаються під лінійку обов’язково гострим будівельним ножем. Не заощаджуйте на лезах, тупий ніж рватиме, а не різатиме. Отвори під розетки та вимикачі прорізаються після висихання шпалер. Внутрішні кути клеять внапусток, потім під лінійку прорізають обидва шари вінілових шпалер, підклеюють шов і отримують ідеальний стик.
Не потрібно намагатися обклеїти шпалерами відразу всю кімнату – спочатку потрібно наклеїти цілі смуги, а в кінці обклеюють місця над дверима, вікном, за батареєю тощо
Під час самостійного оклеювання приміщення вініловими шпалерами ознайомтеся з кількома джерелами інформації, перегляньте відео. Це допоможе систематизувати отримані знання і дасть відповіді на всі питання, що вас цікавлять.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху