Обираємо плитку

Обрати плитку ХарківОтже, момент вибору плитки нарешті настав, але вам не зовсім ясно, з чого почати? Вибір плитки для ванної, кухні або коридору - справа відповідальна, і ми постараємося вам допомогти.


Визначтеся з дизайном


Під час вибору дизайну плитки зберіть усіх зацікавлених осіб (тобто родичів) та з'ясуйте їхні особисті вподобання. Численні інтернет-сайти з готовими дизайнами ванних кімнат або кухонь допоможуть вам.
Однак, не варто думати, що ви відразу зможете обрати уподобану плитку - цей етап потрібен, щоб визначити основні напрямки пошуку.
Наприклад, тепер ви точно знаєте, що нікому у вашій родині не подобається синя плитка, проте домочадці звертають увагу на колекції зеленого та рожевого кольорів.
Так само зробите з вибором малюнка плитки: наприклад, усім подобаються квіти, але ніхто не любить черепашок. Повірте, знання таких загальних вподобань заощадить вам у магазині багато часу.


Вибір фактури та розміру плитки


Якщо ви обираєте плитку, надавайте перевагу матовим фактурам – на глянцевих будуть помітні висохлі сліди від води. Потіки та мильний наліт також чудово видно і на темній плитці, тому звертайте увагу на колекції, виконані у світлих тонах. Різні смужки і борозенки, що імітують рельєф каменю або структуру дерева, відмінно забиваються піском, брудом і створюють середовище для розмноження грибка.
Ну а тепер про розміри плитки. Не є таємницею, що більшість харків'ян є «щасливими» власниками крихітних ванних кімнат. Саме тому має сенс обирати плитку середнього розміру (наприклад, 20х30). Велика плитка (50х50 або 120х60) візуально зробить вашу ванну або кухню ще меншою, а дрібна плитка (10х10 або мозаїка) може створювати ефект миготіння в очах (проте дрібна плитка або мозаїка чудово виглядає, якщо не укладати її на всю поверхню стін, а використовувати для оздоблення окремих фрагментів, ніш).


Де краще вибирати плитку?


Краще будівельних супермаркетів та спеціалізованих магазинів поки що нічого не вигадали.
Часто для наочності там представлені цілі макети ванних кімнат: стіни та підлога викладені плиткою, встановлена ​​сантехніка, є гарне освітлення. У консультантів є програма для прорахунку кількості плитки, клеї для плитки та затирання. Вам потрібно лише взяти з собою ескіз приміщення, яке ви плануєте оздоблювати плиткою (ескіз може бути намальований від руки, але на ньому мають бути вказані всі необхідні розміри), вибрати вподобану плитку і звернутися за допомогою до консультанта. Пам'ятайте, що плитку потрібно купувати із запасом.


Обираємо виробника плитки


Виробників зараз дуже багато, тому розглянемо лише кілька з них. 
Традиційно низьку вартість та таку ж низьку якість пропонують виробники з Китаю. Під низькою якістю найчастіше мається на увазі неякісне нанесення глазурі (напливи, дрібні бульбашки) і кривизна (опуклість) самої плитки.
Плитка виробництва України та Польщі зазвичай радує середньою ціною та середньою або високою якістю.
Ну і плитка таких виробників, як Іспанія та Італія, завжди відмінної якості і коштує дорого. Найчастіше плитку західноєвропейських виробників можна вибирати та замовляти в інтернет-магазині – ймовірність браку в ній прагне нуля.


Як вибрати плитку?


Ваше головне завдання - вибрати рівну плитку. Ні для кого не є секретом, що чим рівніше кахель, тим легше його укладати і тим приємнішим буде кінцевий результат. Вам знадобиться лінійка, окомір і стенд (ящик) з уподобаною плиткою.
На стенді ви можете розглянути якість нанесення глазурі та малюнку. Глазур має бути без точок і перепусток, з однаковим напливом на ребро плитки. Малюнок повинен бути чітким, не зернистим, не зрушеним вправо або вліво. Якщо перелічені дефекти мають місце бути на стенді – вони є і у всій партії (можливо, справа у застарілому чи несправному обладнанні).
Плитка повинна мати однакову товщину, не бути вигнутою, а всі кути повинні бути прямими. Якщо це можливо – візьміть до рук кілька плиток, а краще перегляньте весь ящик. Кривизна завжди помітна, лінійка та окомір вам на допомогу.


Корисні поради


Плитку потрібно транспортувати лише на ребрі.
Зберігати плитку вдома теж потрібно лише на ребрі.
Можна ставити ящики з плиткою один на одного у кількості не більше трьох штук.
Затирання швів плитки необхідно оновлювати в середньому один раз на п'ять років.
Найчастіше плиточники вказують вартість за укладання плитки середнього розміру.
Укладання плитки інших розмірів коштує дорожче.
При укладанні нерівної плитки неможливо отримати рівну поверхню.
Укладання нерівної плитки вимагає більшої витрати клею та суміші для затирання.
У кожному запечатаному ящику може бути одна-дві тріснуті плитки.
При купівлі плитки обговоріть з консультантом можливість обміну тріснулих плиток на цілі.
Плитку необхідно купувати із запасом на бій та підрізування.

0