Штукатурка стін

Штукатурка стін

Штукатурка стін Харків — це елемент внутрішнього або зовнішнього оздоблення приміщень, без якого не обходиться майже жодне будівництво. По суті, штукатурка стін є їх вирівнюванням і підготовкою під фарбування або обклеювання шпалерами.
Плюси штукатурки – оштукатурені цементно-піщаним розчином стіни збільшують свою міцність на 30%. Мінуси – штукатурка є однією з найбрудніших, довгих та трудомістких робіт.

З чого складається штукатурка?

Штукатурка – це суміш на основі цементу і здебільшого сіяного будівельного піску (підходить для зовнішніх та внутрішніх робіт). Також до цієї суміші додається велика кількість спеціальних добавок, що покращують якість штукатурки.
Суміші, залежно від призначення (поверхні на яку наноситиметься штукатурка), класифікуються за фракцією піску, що міститься в них. Тобто якщо фракція піску більша, то суміш призначена для нанесення більш щільним шаром. Існує і гіпсова штукатурка, тобто суміш на основі гіпсу (призначена лише для внутрішніх робіт).
Слід зазначити, що сучасний ринок будівельних матеріалів надає споживачеві відмінний вибір штукатурних сумішей, як вітчизняного, так і імпортного виробництва, як для зовнішніх, так і для внутрішніх робіт.
Найбільшою і заслуженою популярністю користується відома марка Knauf (гіпсова штукатурка). Придбати продукцію цього виробника можна у будь-якому будівельному маркеті Харкова.

Підготовка поверхні під штукатурку

Однією з основних умов, що визначають якість штукатурки, є її зчеплення з поверхнею, на яку вона нанесена. При слабкому зчепленні штукатурка відшаровується, а потім відпадає. Щоб забезпечити надійне зчеплення розчину з поверхнею, її якраз і готують – надають шорсткості, очищають від пилу та забруднень.
Найлегше обробляються гіпсові, шлакобетонні, цегляні поверхні, дуже важко піддаються обробці бетонні.
Насамперед необхідно повністю видалити всі наявні покриття: шпалери, побілку, шпаклівку, стару штукатурку, фарбу. Це можна зробити металевим скребком, а солі, кіптяву і потіки, що виступили на поверхні, очистити металевими електрифікованими щітками.
Другий етап – надання шорсткості. Щоб зробити бетонні поверхні шорсткими, їх нарізають чи обробляють бетоноконтактом. Для видалення розчину з цегляних стін із заповненими швами шви подряпують або рівномірно насякають на глибину не менше 10-15 мм. Можна нарізати гладкі поверхні сокирою, зубилом.

Штукатурка стін по маяках

В оздобленні існують два види вирівнювання стін: “під правИло” (візуально, в площину) і “штукатурка по маяках”.
Візуальне вирівнювання має сенс у разі, коли поверхня загалом досить рівна, без великих перепадів і відхилень від вертикалі/горизонталі. До високоякісної ж штукатурки висуваються підвищені технічні вимоги, тому обов’язково виконується штукатурка стін по маяках.
Маяком називають спеціальні Т-подібні напрямні, метою яких є задання рівня, до якого кладеться штукатурний шар.

Необхідний інструмент

Для швидкої та якісної роботи необхідно мати два правила.
Довге правило має бути трохи менше висоти стін. Коротке правило застосовується для розрівнювання штукатурки за маяками.
Також у роботі знадобляться: великий шпатель, кельма, рівень, перфоратор, терка, рулетка, ножиці по металу, дюбелі або шурупи, рукавички.

Виставлення маяків

Процес штукатурки починається з кута.
На попередньо обробленій ґрунтом стіні розмічають місця встановлення майбутніх маяків.
На стіні проводиться вертикальна лінія в 0,3 метрах від кута, а по ній накладаються плями штукатурки для закріплення маяків на стіні. Довжина маяка має відповідати довжині правила – 2 метри. Для виставляння по всій висоті стіни використовуються короткі відрізки маяків потрібної довжини за фактом. Потім маяк вдавлюється в штукатурку правилом, причому положення маяка постійно контролюється за рівнем, з метою покласти його строго вертикально.
У протилежному кутку маяк виставляється аналогічно, потім з кроком близько метра (під коротке правило) виставляються інші маяки.
Контролювати виставлені маяки необхідно натягнутим шнуром або рівнем, а при виявленні невідповідності доведеться збільшувати шар штукатурки, відсувати маяки далі від стіни, підкладаючи під них розчин і знову перевіряючи їх положення за рівнем.

Нанесення штукатурки

Якщо остаточний шар штукатурки перевищуватиме 10-15 мм, процес її нанесення слід розбити на два етапи.
Першим заходом накидайте розчин на стіну і зрівняйте так, щоб його рівень не доходив до площини маяків приблизно 5-10 мм.
Коли перший шар розчину застигне, можна приступати до остаточного нанесення штукатурки. Вона наноситься з невеликим надлишком і розрівнюється правилом, що упирають кінцями на маяки. Правило ведуть знизу-вгору, злегка похитуючи його з боку на бік, не відриваючи від маяків. Найкраще, якщо рівна поверхня вийде після перших проходів.
Наступним етапом штукатурка підгладжується теркою і стіна остаточно вирівнюється.
Після просихання стін і затирання штукатурки по всій площі можна приступити до видалення маяків. Смуги, що залишилися після них, закладаються розчином штукатурки, використовуючи вже готові ділянки стіни як рівень.
Для всіх подальших оздоблювальних робіт слід проґрунтувати поверхню стіни та шпаклівкою остаточно довести до гладкого стану.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху