Ламінат

Ламінат

 

 

Слово “ламінат” позначає шаруватий плівковий матеріал, який нагадує паркет, і без якого не обходиться жоден євроремонт. Чому ж ламінат має більший попит і популярність, ніж паркет?

Переваги ламінату

Невисока ціна та зносостійкість. Зносостійкість на упаковці відповідає 31 (для будинку, квартири), 32 (для офісу) або 33 (для промислових приміщень) класу. Різниця в ціні між класами невелика, тому на випадок непередбачених ситуацій (а вони часто трапляються із завидною постійністю), для квартир краще купувати ламінат 32 класу.
Міцність. Ламіноване покриття для підлоги представлене у вигляді панелей, розмір яких 1200х200 мм, а товщина – від 6 до 11 мм. Якщо подивитися на ламінат у розрізі, можна побачити, що він складається з декількох шарів різного матеріалу, кожен з яких виконує свою функцію.
Найвищий шар – шар з акрилатної або меламінової смоли. Він зроблений у вигляді плівки, яка відіграє захисну роль, оскільки від сонячних променів, вологи, або механічної дії можуть постраждати нижні шари ламінату.
Потім йде шар декоративного паперу, який імітує камінь або дерево, або якийсь інший матеріал.
За папером слідує основа ламінату – панель ДВП (деревно-волокниста плита). Міцність підлоги залежить саме від неї. Деревно-волокнисту плиту захищає від вологи наступний шар – вологостійкий папір, просочений різними смолами.
Іноді деякі виробники для зручності споживачів додають звукопоглинаючий шар. Він має властивість зниження шуму, виробленого предметами, що впали на підлогу, і навіть знижує загальний фоновий шум.

Як укладати ламінат?

Вам знадобляться: електролобзик (пилка з дрібним зубом для ламінату) для підрізання смуг, молоток, спеціальний набір для укладання ламінату, олівець. Можна, звичайно, використовувати ножівку з дрібним зубом, але підрізки буде багато, ви швидко втомитеся і витратите більше часу. Різати ламінат потрібно лише зі зворотнього (виворітного) боку, щоб не отримати скол верхнього шару.
завжди укладається “плаваючим” способом, тобто по периметру залишається зазор 8-10 мм (використовуйте пластикові розширювачі з набору для укладання ламінату). У цьому наборі є ще одна дуже корисна штука – Z-подібний профіль. Він потрібний для щільної клямки замків – чіпляємо його за край вже покладеної і защемленої смуги, по виступу профілю, за який трималися, стукаємо молотком, таким чином замки сідають максимально щільно.
Перед укладанням потрібно вирівняти підлогу (цементно – піщана стяжка, нівелір – маса, фанера – залежить від конкретної ситуації), тим самим ви подовжите термін служби ламінату, тому що навіть найкращі замки дорогого ламінату просто розійдуться на пагорбах і ямах нерівної підлоги.
Наступний етап – підкладка. Тут все просто, стелимо її на підлогу, шви проклеюємо малярським скотчем.
Ну а далі укладаємо ламінат в “шаховому” порядку (тобто наступна смуга зсувається на третину відносно першої, виходить малюнок цегляної кладки), використовуючи замки, що знаходяться в самій панелі. Якість замків необхідно перевірити під час покупки ламінату, для цього в магазині візьміть дві смуги і зафіксуйте їх, потім проведіть по шву пальцем – зазор повинен бути мінімальним. Обов’язково потрібно враховувати напрямок сонячних променів і укладати ламінат паралельно йому. Тоді будуть приховані стики панелей і зовнішній вигляд підлоги від цього дуже виграє. Взагалі ж допускається і поперечне укладання, це справа смаку, потрібно також враховувати наявність різних виступів, труб та кутів.
Дуже гарно і незвичайно виглядає ламінат, укладений по діагоналі (під кутом 45 градусів), але такий спосіб вимагає набагато більше часу, праці, і самого ламінату – доведеться купити на 1-2 кв. м більше, тому що відхід при підрізанні збільшиться.

Догляд за ламінатом

не любить воду, тому таку підлогу можна протирати вологою, але не мокрою, ганчіркою.
Під ніжки меблів краще приклеїти повстяні накладки, щоб уникнути подряпин (на сучасних меблях ніжки часто вже прогумовані, тоді додатковий захист не потрібний).

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху